← Powrót
28.04.2017 r.

Idealny pies dla dziecka

Odwieczny problem jaką rasę psa wybrać, aby pies był bezpieczny dla naszego dziecka, nie sprawiał zbyt wiele problemów i zbudował z dzieckiem silną więź. Jeżeli w ogóle chodzi nam to po głowie, może zastanówmy się przedtem czy jesteśmy gotowi na posiadanie psa.

Tak naprawdę, każda rasa psa stanie się bezpieczna dla naszej rodziny jeżeli tylko zadbamy o odpowiednie wychowanie. Po prostu przy rasach o bardziej stanowczym charakterze i silnym temperamencie musimy położyć nacisk na solidną socjalizację szczeniaka z innymi psami i ludźmi najlepiej już od 3 miesiąca życia.

Socjalizacja i stanowcze podejście jest istotne u takich psów jak np.: sznaucery, mastify, bernardyny, dobermany, teriery, Rottweilery, Tosy.

Z kolei za w pełni zrównoważone uchodzą wszystkie rasy psów myśliwskich (jeżeli zapewnimy im odpowiednią dawkę ruchu i pracy węchowej). Do takich ras należą: wyżły, gończe, beagle, a także „rodzinne” labradory, aczkolwiek do drugiego roku życia są wulkanem energii i dla niektórych osób może to być dosyć uciążliwe.

Zawsze zachęcam do głębszej analizy rasy psa, rozmowy z hodowcą, szkoleniowcem lub behawiorystą.

Życzę Państwu trafnego wyboru.